Infolinia: 71 321 0 321, wew. 2
|
|
|
SHOWROOM WROCŁAW: PL. STRZELECKI 25 | GDYNIA: UL. ORŁOWSKA 66
Opcje przeglądania

Podkłady pod panele winylowe

Mimo że podkłady pod panele winylowe nie są widoczne, to są kluczowe, jeśli chcemy czerpać pełne korzyści z użytkowania tego typu podłoża. Ich zastosowanie poprawia akustykę w pomieszczeniu, niweluje nierówności powierzchni, chroni panele i poprawia komfort ich użytkowania, dzięki zwiększeniu amortyzacji. Rodzajów podkładów pod panele winylowe jest sporo - duża część jest kompatybilna z ogrzewaniem podłogowym. Warto jest przejrzeć wszystkie i wybrać taki, który najlepiej pasuje do zakupionych paneli winylowych.

Podkład do paneli winylowych Designflooring Underlay

Podkład do paneli winylowych Designflooring Underlay
Podkład do paneli winylowych Designflooring Underlay

Underlay to podkład dedykowany panelom winylowym Designflooring, który należy zamontować przed położeniem podłogi. Stanowi on stabilne podłoże dla paneli winylowych, a jednocześnie niesie za sobą wiele zalet użytkowych, m.in. izolacyjne czy akustyczne. Podkład do paneli winylowych Designflooring Underlay można stosować wyłącznie w połączeniu z podłogami klejonymi. 

 

Zalety podkładu do paneli winylowych Designflooring Underlay: 

★ Zapewnia wysoką stabilność wymiarową

★ Tłumi dźwięki

★ Jest odporny na wgniatanie

★ Posiada wbudowaną barierę hydrofobową

Dostępność: duża ilość

Wysyłka: 14 dni

Cena: 46,80 zł CENA NETTO: 38,05 zł
m2

Podkład do paneli winylowych Flex Pro

Podkład do paneli winylowych Flex Pro
Podkład do paneli winylowych Flex Pro

Flex Pro to podkład dedykowany panelom winylowym, który należy zamontować przed położeniem podłogi. Stanowi on stabilne podłoże dla pływającej podłogi LVT, oferując kompleksowe rozwiązanie dla instalacji Dryback bez użycia klejów. Przed montażem produktu istotna jest jego aklimatyzacja, która powinna trwać tyle samo, co aklimatyzacja paneli winylowych. Podczas montażu natomiast należy się upewnić, czy deski zachodzą na wszelkie łączenia podkładu Flex Pro. 

 

Zalety podkładu Flex Pro do paneli winylowych: 

★ Jest dostosowany do powierzchni handlowych (obciążenie toczone do 250 kg) 

★ Tłumi dźwięki - polepszona izolacja akustyczna. ΔLw=10dB dla 2,5mm Dryback

★ Jest odporny na wgniatanie - m.in. na krzesła na kółkach.

★ Łatwy w montażu

Dostępność: duża ilość

Wysyłka: 14 dni

Cena: 48,83 zł CENA NETTO: 39,70 zł
m2

Podkład Forbo Quick Fit

Podkład Forbo Quick Fit
Podkład Forbo Quick Fit

Forbo QuickFit stanowi innowacyjny system wyrównywania podłoży kamiennych i drewnianych, specjalnie opracowany do instalacji paneli winylowych, wykładzin linoleum oraz PVC. Wykładziny Forbo, klejone na tak precyzyjnie przygotowanym podłożu, składającym się z kombinacji pianki (Forbo Foam) oraz dwóch warstw paneli pokrytych klejem, gwarantują doskonałą ochronę przed wilgocią. Dodatkowo, charakteryzują się ulepszonymi parametrami dźwiękochłonności (21 dB zgodnie z normą EN-ISO 717-2), a cały montaż jest łatwy i szybki w montażu oraz demontażu. 

 

Zalety podkładu Forbo Quick Fit: 

★ Wyrównuje podłoża kamienne oraz drewniane

★ Tłumi dźwięki - 21 dB zgodnie z normą EN-ISO 717-2

★ Łatwy w montażu

Dostępność: duża ilość

Wysyłka: 14 dni

Cena: 113,16 zł CENA NETTO: 92,00 zł
m2

Podkład pod panele winylowe - na co zwrócić uwagę?

Podkłady pod panele winylowe stosuje się w określonym celu: poprawa akustyki i komfortu użytkowania dzięki amortyzacji, zniwelowania nierówności oraz ochrona paneli. Odpowiedź na pytanie: „Jaki podkład pod panele winylowe?” jest więc prosta: taki, który zapewni nam jak najwięcej z wyżej wymienionych korzyści, wynikających z ich zastosowania. Trzeba mieć również na uwadzę to, jaki wpływ ma podkład pod panele winylowe na ogrzewanie.

Rodzaje podkładów pod panele winylowe

Co pod panele winylowe? Jaki dokładnie podkład pod panele winylowe wybrać? Oto najpopularniejsze rodzaje:

Podkład poliuretanowo-mineralny (PUM)

Najlepszy i najdroższy podkład pod panele winylowe. Świetnie wpływa na akustykę, jest odporny na duży nacisk, więc nadaje się do pomieszczeń o dużym natężeniu ruchu. Połączenie tych podkładów pod panele winylowe z ogrzewaniem podłogowym nie stanowi problemu, gdyż mają one niski opór cieplny. W dodatku wiele wersji tego podkład pod panele winylowe jest samoprzylepnych.

Podkład z polistyrenu ekstrudowanego (XSP)

To gruby podkłady pod panele winylowe - idealnie wyrównuje podłoże. Jest dobrym izolatorem, więc sprawdzą się w domach bez ogrzewania podłogowego, ale również w kontrolowany sposób przewodzi ciepło, więc jest z nim kompatybilny. Dodatkowo ma świetne właściwości wyciszające, amortyzujące i jest odporny na wilgoć.

Podkład kwarcowy

Ten podkład pod panele winylowe i ogrzewanie podłogowe stanowią połączenie idealne. W dodatku ma dobre właściwości akustyczne i lekko wyrównuje podłoże. Przy montażu tego podkładu pod panele winylowe trzeba uważać na wilgoć podłoża.

Korek

Podkład pod panele winylowe wykonany z korka jest ekologiczny, tani, dobrze wycisza, ale nie jest bardzo trwały. Nie nadaje się do miejsc intensywnie użytkowanych. Połączenie tego podkładu pod panele winylowe z ogrzewaniem podłogowym nie jest możliwe, więc warto jest mieć to na uwadze podczas zakupów. 

Tektura falista

Tekturowe podkłady pod panele winylowe są tanie, ekologiczne, dobrze przewodzą ciepło, ale tak samo, jak te z korka - nie są trwałe. W dodatku ich zdolności do absorpcji hałasu są słabe oraz nie nadają się do wilgotnych pomieszczeń.

Podkład pod panele winylowe na ogrzewanie podłogowe

Czy można montować podkład pod panele winylowe na ogrzewanie podłogowe? Tak, ale nie na każdy rodzaj. Połączenie tych podkładów pod panele winylowe z ogrzewaniem podłogowym jest możliwe: tektura falista, podkład XSP, PUM i kwarcowe. Panele winylowe z tymi podkładami będą najbardziej kompatybilne z ogrzewaniem podłogowym

Układanie paneli winylowych na płytkach ceramicznych - jaki podkład?

Czy pod panele winylowe daje się podkład, jeśli będą one montowane na płytkach ceramicznych? Tak - podkład pod panele winylowe może być stosowany bez względu na rodzaj podłoża. Jaki podkład pod panele winylowe na płytkach wybrać? Jeśli dobrze przygotujemy podłoże - wyczyścimy i wyrównamy je - można użyć podkładów PUM pod panele winylowe. Są grube, więc częściowo wygładzają powierzchnię oraz pozytywnie wpłyną na akustykę pomieszczenia. 

Panele winylowe w systemie "click" - jak dobrać podkład?

Wybierając podkład pod panele winylowe w systemie "click" w pierwszej kolejności trzeba zapoznać się ze wskazaniami producenta. Grubsze panele winylowe (powyżej 4 mm) mogą wymagać specjalnego podkładu - np. folii paroizolacyjnej. Panele o grubości do 4mm nie zawsze potrzebują podkładu, jeśli nie zależy nam na lepszej akustyce czy przedłużeniu ich trwałości. 

Ile kosztuje podkład do paneli winylowych?

Ceny podkładów pod panele winylowe są bardzo różne. Tektura jest najtańsza - kosztuje ok. 50 zł za aż 10 m². Drugą ekonomiczną opcją jest korek - za ten podkład pod panele winylowe zapłacisz ok. 160 zł za 10 m². Podkłady XSP to koszt rzędu 5-10 za m². Najpopularniejsze i najtrwalsze podkłady pod panele PUM kosztują około 25-40 zł za m².

Czy można dać zwykły podkład pod panele winylowe?

Panele winylowe - jaki podkład się nada? Czy zwykły, tani korek lub tektura zdadzą egzamin? To zależy, w jakim pomieszczeniu chcesz położyć ten podkład. Nie są one odporne na wilgoć, dlatego wodoodporne panele winylowe w łazience muszą mieć inny podkład. Jeśli nie zależy Ci na amortyzacji, ale chcesz połączyć zwykły podkład pod panele winylowe z ogrzewaniem podłogowym, to tektura zda egzamin. Korek dobrze absorbuje hałas, ale nie powinno się go łączyć z podłogówką.

Podsumowanie - jaki zastosować podkład pod panele winylowe?

Podkład pod panele winylowe poliuretanowo-mineralny (PUM) jest najdroższą, ale najbardziej funkcjonalną opcją. Na drugim miejscu są podkłady kwarcowe. Trzecim, ekonomicznym wyborem jest gruby podkład pod panele winylowe z polistyrenu ekstrudowanego (XSP). Ekologiczny korek i tektura są najmniej trwałymi, ale i najtańszymi podkładami do paneli winylowych w tym zestawieniu. 

Szukasz tapet i murali? Wszystkie znajdziesz w naszym sklepie internetowym Tapetujemy.pl - Zachęcamy także do odwiedzenia naszego showroomu, w którym prezentujemy dziesiątki tysięcy wzorów!

showroom
montaz
do góry
projekt i realizacja: Maxsote - profesjonalne sklepy internetoweoprogramowanie: Shoper
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl