Szukasz tapet i murali? Wszystkie znajdziesz w naszym sklepie internetowym Tapetujemy.pl - Zachęcamy także do odwiedzenia naszego showroomu, w którym prezentujemy dziesiątki tysięcy wzorów!

Oliwa i Ogień - wrocławski koncept tętniący życiem z otwartą kuchnią

Oliwa i Ogień - wrocławski koncept tętniący życiem z otwartą kuchnią

Oliwa i Ogień to koncept na mapie Wrocławia, który tętni życiem i już samym wnętrzem zachęca do tego, aby przyjść i pozostać na dłużej. Lokal powstał na bazie połączenia dwóch kamienic z wewnętrznym podwórkiem. Ogromną rolę odgrywa tu otwarta kuchnia, pozostałości po kamienicy, transparentność oraz nietuzinkowe detale. Zapraszamy na spacer po wyjątkowym wnętrzu restauracji, za którego realizację odpowiedzialna jest pracownia Cudo Studio.

Oliwa i ogień Wrocław

Najpiękniejsze restauracje Wrocław

Pozostałości kamienicy

Serce konceptu Oliwa i Ogień znajduje się w kuchni. To właśnie ona stanowi punkt centralny całego wnętrza, a umiejscowiona została dokładniej w… starym podwórku. Projektanci w maksymalnym stopniu zachowali jasną cegłę klinkierową na ścianach starych kamienic, poddali ją renowacji i właśnie w tym miejscu ustawili kuchnię. “Projekt technologii oparliśmy o układ wyspowy, wokół którego będzie odbywać się cała komunikacja i glutenowa magia i ponad którym, centralnie w byłym podwórku zawiesiliśmy ogromny miedziany okap, będący dominantą całego założenia” - mówią architekci Cudo Studio. I właśnie tak powstała tętniąca życiem, otwarta kuchnia w starym podwórku przedwojennych wrocławskich kamienic. 

Przeczytaj również: >> Najbardziej klimatyczne wnętrze restauracji we Wrocławiu - Woosabi Good VIbes Lounge <<

Wnętrza restauracji Wrocław

Transparentność na pierwszym miejscu 

Cały projekt opiera się w dużej mierze na transparentności. “Od wejścia wita nas ogromny regał, który stanowi zaplecze i magazyn baru. To tutaj składowane są niezliczone ilości Aperola, Limoncello, kegów z prosecco oraz szafy chłodniczej na wina, cytryny i pomarańcze. Całość ciągle pod ręką i czujnym okiem barmana, bez konieczności biegania na zaplecze” - opowiadają nam o projekcie architekci Cudo Studio. Do ogromnego regału zaprojektowano specjalną, jeżdżącą drabinę, dzięki której pracownicy mogą dosięgnąć do wyższych półek.  Z kolei od strony drugiej ulicy znajduje się wejście dla dostaw, pracowników oraz wszelkie zaplecza magazynów i centralnych chłodni. Cała praca technologiczna została przeniesiona do wnętrz murów kamienic tak, aby pozostawić dookoła przestrzeń na miejsca siedzące wokół transparentnego i otwartego układu wnętrz. “Oliwa i Ogień to koncept tak szczery, że od samego początku postawiliśmy na jego transparentność. Jakość używanych produktów, piękny proces pracy kuchni i wyselekcjonowane włoskie delikatesy, to wszystko co chcieliśmy pokazać naszym projektem. Transparentność procesu jest spójna z projektem reszty wnętrz, które w każdej osi spoglądają na kuchnię” - kontynuują projektanci. 

Wnętrze restauracji Oliwa i Ogień

Wnętrze restauracji Oliwa i Ogień

Detale, które przyciągają wzrok 

Jednak wiadome jest, że to właśnie detale i małe niuanse przyciągają wzrok najbardziej. Od samego wejścia zaskakują nas dwa drzewa oliwne, które przyjechały do projektu prosto z Włoch. Dookoła nich architekci Cudo Studio zaprojektowali okrągłe common table, doskonałe dla większych grup klientów. Wzrok przyciągają również neonowe napisy i ogromna ilość roślin, wprowadzających naturalny klimat do wnętrza Oliwy i Ognia. Na wysokich regałach w oczy rzucają się zapasy świeżych ziół i naczyń, które inwestorzy kolekcjonowali podczas podróży po włoskich miasteczkach. Ceglane mury z kolei to pozostałości po ścianach starych kamienic, ale to właśnie one w wyjątkowy sposób podkreślają charakter wnętrz. Same ściany są pięknym misz-maszem, w którym królują cegły, jednolite powierzchnie i egzotyczne murale - m.in. mural York MU0272M tworzy klimatyczne tło dla stolików i roślin. Z kolei kolejną dekorację ścienną odnajdziemy w łazience, gdzie mural Rebel Walls Mirage R15811 został połączony z miedzianymi odcieniami. Sam węzeł toalet został umieszczony na antresoli - w miejscu z zakamarkami wnęk okiennych dawnej kamienicy, którą projektanci przekształcili w kameralne kąciki z widokiem na resztę konceptu. 

Oliwa i Ogień wnętrze Wrocław

Wnętrze Oliwy i Ognia jest na tyle wyjątkowe, że od pierwszych chwil po przekroczeniu progu mamy poczucie, jakbyśmy przenieśli się wprost do jednego z włoskich miasteczek. Do tego transparentność i wszystkie te niuanse sprawiają, że mamy ochotę zostać tam jak najdłużej!

Projekt: Cudo Studio

Fot. Zasoby Studio

[product id="2356, 2613, 4013, 4007"]

do góry
projekt i realizacja: Maxsote - profesjonalne sklepy internetoweoprogramowanie: Shoper
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl