Szukasz tapet i murali? Wszystkie znajdziesz w naszym sklepie internetowym Tapetujemy.pl - Zachęcamy także do odwiedzenia naszego showroomu, w którym prezentujemy dziesiątki tysięcy wzorów!

Najbardziej klimatyczne wnętrze restauracji we Wrocławiu - Woosabi Good Vibes Lounge

Najbardziej klimatyczne wnętrze restauracji we Wrocławiu - Woosabi Good Vibes Lounge

Najbardziej klimatyczne wnętrze restauracji we Wrocławiu - Woosabi Good Vibes Lounge

Nowo powstały koncept Woosabi Good Vibes Lounge już zdążył zapisać się jako jedno z najpiękniejszych restauracyjnych wnętrz we Wrocławiu. Elegancka przestrzeń z nutką egzotyki i nieszablonowym klimatem sprawia, że od pierwszych chwil w lokalu zachwycamy się każdym detalem. Dziś zapraszamy na krótki spacer po tym CUDOwnym wnętrzu oraz rozmowę z pracownią odpowiedzialną za realizację Woosabi Good Vibes Lounge - CUDO STUDIO. 

Wnętrze woosabi good vibes lounge

Egzotyczny klimat restauracji Woosabi Lounge

To kolejny lokal marki, który powstał na terenie Wrocławia, dlatego większość mieszkańców może już kojarzyć Woosabi. Nie tylko za przepyszne dania, ale i wnętrza, które wyróżniają się swoim wspaniałym klimatem. Wszechogarniająca zieleń, roślinność, welur i elegancja towarzyszą każdemu wnętrzu spod szyldu Woosabi, więc i tym razem nie mogło być inaczej! Grupa projektowa CUDO po raz kolejny wykorzystała typowe dla marki motywy przewodnie i przeniosła je wprost do piętrowego wnętrza starej kamienicy, tym razem w bardziej ekskluzywnym wydaniu. Z jednej strony przestrzeń prezentuje się niezwykle egzotycznie i elegancko, z drugiej natomiast lokal jest przestronny i jasny, wręcz idealny pod względem oświetleniowym. Wnętrze Woosabi Good Vibes Lounge z pewnością znajdzie się w top 3 na liście instafriendly restauracji Wrocławia!

O czym pamiętać projektując wnętrze restauracji? 

Realizacja Woosabi Lounge udowadnia nam, jak ogromną moc mają wszystkie szczegóły restauracyjnego wnętrza. Fakt, że główną rolę odgrywa tu zieleń i roślinność wcale nie sprawia, że cała reszta zostaje przyćmiona. Wręcz przeciwnie - wszystkie dodatki, krzesła, a nawet powierzchnie spełniają swoją rolę i zachwycająco przyciągają wzrok. Personalizowany mural ścienny o charakterystycznym dla Woosabi wzorze liści bananowca idealnie wkomponowuje się w powierzchnię inspirowane naturalnymi materiałami, takimi jak cegła na ścianie czy kamień na podłodze. Elementy z mosiądzu, drewniane wstawki, przeszklony sufit z logotypem restauracji. We wnętrzu Woosabi Good Vibes Lounge każdy szczegół ma znaczenie i w połączeniu tworzy spójną całość, w której jedzenie staje się najwspanialszą z przyjemności!

Najpiękniejsze wnętrza restauracji we wrocławiu

Aranżacja restauracji: Cudo Studio o projekcie Woosabi Good Vibes Lounge

Jakie były główne założenia projektu Woosabi Lounge? 

Odsłonić to co piękne i prawdziwe - tym kierowaliśmy się od samego początku pracy projektowej. Lokal po księgarni Dedalus był nam bardzo dobrze znany. Od lat zachwycaliśmy się architekturą tego budynku i możliwościami wnętrza. Wiedzieliśmy, że pod warstwami karton-gipsu znajduje się coś niesamowitego, wartego odsłonięcia i zaprezentowania mieszkańcom miasta. W naszej realizacji zmieniliśmy praktycznie wszystko oprócz układu - symetryczny lokal, z antresolą w kształcie litery 'U' i centralnym wejściem to coś, o czym zazwyczaj można tylko pomarzyć. Naszym projektem podkreśliliśmy te walory, ustawiając centralną dominującą aranżację, która stopniowo kieruje użytkownika na poboczne plany (antresolę czy też siedziska wkomponowane w witryny elewacji).

Jakie materiały zostały użyte do tej realizacji? 

Jest to pierwszy lokal WOOSABI,  który różni się mocno od poprzednich. Wnętrze jest bardziej ekskluzywne, jednak nie odstrasza zbyt spiętą elegancją. Lokal Good Vibes Lounge dalej przyciąga do siebie zróżnicowany target dzięki przemieszaniu różnych materiałów i walorów we wnętrzu. Zdecydowaliśmy się na odważne połączenie kontrastów: połączyliśmy oczyszczoną i odrapaną, autentyczną cegłę z welurowymi tapicerkami w kolorze pastelowej oliwki. Znaną i kojarzoną z WOOSABI zieleń można podziwiać również na charakterystycznych tapetach w liście bananowca, a całość dopełniają akcenty z prawdziwego, lekko patynowanego mosiądzu, który dodaje wnętrzu wręcz biżuteryjnego kunsztu.

Instafriendly restauracje Wrocław

Jakie szczegóły mają największe znaczenie we wnętrzu Woosabi Good Vibes Lounge? 

Największe znaczenie w naszym projekcie ma światło - bez dobrego oświetlenia nie ma dobrego projektu. Tutaj rola światła jest jeszcze bardziej spotęgowana przez dominantę nad centralną częścią restauracji, jaką jest świetlik. Element ma około 25m2 i składa się z pięćdziesięciu modułów świetlnych. Tym, wcale nie prostym zadaniem, zajęła się firma Icon Concept, która przeprowadzała masę prób odnośnie sposobu montażu i oświetlenia świetlika. Finalnie element jest najbardziej rozpoznawalną częścią restauracji i stał się symbolem tego lokalu. 

Czy spotkaliście się z jakimiś trudnościami podczas realizacji? 

Od samego początku największą trudnością było wyobrażenie sobie tego, jak lokal będzie wyglądać bez wszechobecnych przedścianek z karton-gipsu - oraz co oczywiście będzie się pod nimi kryć. Ku naszemu zdziwieniu, pod 'gips-kartonowym pałacem' znaleźliśmy więcej zachwytów niż problemów - najbardziej znaczącym odkryciem było odsłonięcie zabytkowych żeliwnych kolumn w centrum lokalu, które ukryte były pod grubą warstwą tynku i czekały na swój moment od kilkudziesięciu lat.

Dziękujemy za rozmowę!

Projekt: CUDO - grupa projektowa

Zdjęcia: Kasia Kaleta 

[product id="470, 524, 611, 609"]

do góry
projekt i realizacja: Maxsote - profesjonalne sklepy internetoweoprogramowanie: Shoper
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl