Infolinia: 71 321 0 321, wew. 2
|
|
|
SHOWROOM WROCŁAW: PL. STRZELECKI 25 | GDYNIA: UL. ORŁOWSKA 66

Szukasz tapet i murali? Wszystkie znajdziesz w naszym sklepie internetowym Tapetujemy.pl - Zachęcamy także do odwiedzenia naszego showroomu, w którym prezentujemy dziesiątki tysięcy wzorów!

Jak zamontować podłogę winylową w wersji bezklejowej?

Aklimatyzacja materiału

Na co najmniej 48 godzin przed montażem, podłoga Designflooring LooseLay musi zostać wyjęta z opakowania. Materiał musi mieć możliwość aklimatyzacji w pomieszczeniu, w którym będzie zamontowany. Temperatura pomieszczenia powinna być utrzymywana w zakresie 18°C - 29°C. Produkt może zostać ułożony w stosy, ale musi leżeć w pozycji płaskiej. 

Jak przygotować podłoże pod panele winylowe bezklejowe?

Podłoże musi być suche, gładkie, wypoziomowane, czyste i pozbawione kurzu oraz powinno zostać przygotowane w sposób opisany poniżej, w zależności od rodzaju podłogi. Przygotowanie podłoża musi być zgodne z normami ASTM F710, AS/NZS 1884, BS 8203, DTU 53.2, DIN 18365 (Teil C) lub innymi mającymi zastosowanie Normami i Przepisami Budowlanymi dotyczącymi montażu podłóg sprężystych oraz w pełnej zgodności z niniejszą instrukcją montażu. 

Uwaga: rozpuszczalniki i inne chemikalia ścierające użyte do czyszczenia podłoża lub usuwania z niego zanieczyszczeń, mogą uszkodzić spodnią warstwę podłogi Designflooring i wpłynąć na trwałość produktu

 • Pozostałości starych klejów: wszelkie pozostałości starych klejów użytych przy poprzednich montażach muszą zostać całkowicie usunięte.
 • Podłoża Wilgotne: produkt może być montowany tylko na suchych podłożach. Odczyt wilgotności podłoża musi być niższy niż 95% RH (lub zgodny ze standardami krajowymi). Jeżeli jakiekolwiek podłoże daje odczyt wilgotności powyżej 95% RH, musi zostać zastosowany zaaprobowany system membran przeciwdziałający wilgoci/zatrzymujący wilgoć.

Uwaga: należy pamiętać, że w niektórych normach krajowych wymagany jest właściwy poziom pH dla płyt betonowych. (Przy użyciu testu z chlorkiem wapnia ASTM 1869-11 odczyt nie może być wyższy niż 2,27 kg na 92,9 m2 dla okresu czasu 24 h).

 • Podłoża Betonowe - podłoża/jastrychy: wszelkie pęknięcia i łączenia muszą zostać wypełnione przy użyciu środka wypełniającego opartego na cemencie, a podłoże musi być wypoziomowane zgodnie z obowiązującym standardem. 
 • Wszelkie podłoża betonowe na bazie gipsu muszą zostać uszczelnione odpowiednią masą uszczelniającą. 
 • Mozaika/Lastriko/Ceramika/Płytki Kamienne: należy wypoziomować wszelkie fugi przy użyciu właściwego środka wygładzającego, a podłoże musi być solidne.
 • Podłogi Drewniane: podłogi tego typu muszą być solidne i cechować się minimalną sprężystością. Wszelkie luźne deski muszą zostać trwale przymocowane, szczeliny wypełnione a nierówności usunięte. Tam gdzie to konieczne należy pokryć deski podłogowe odpowiednimi do montażu podłóg płytami ze sklejki lub podobnego materiału. 
 • Linoleum/Tworzywa termoplastyczne/Winyl/Klepki drewniane/Parkiet: należy upewnić się, że podłoża tego typu są solidne, zamocować wszelkie luźne płytki oraz usunąć wszelkie środki polerujące i uszczelniające. Zalecamy usunięcie tego typu produkty, jeżeli zostały zamontowane bezpośrednio na gruncie, bitumie/ asfalcie fluksowanym lub smole. Po ich usunięciu podłoże należy przygotować zgodnie z odpowiednim standardem.
 • Podłogi metalowe i malowane: należy całkowicie usunąć wszelkie luźne fragmenty powłoki lub innych materiałów wykończeniowych.
 • Inne Podłogi: skonsultuj się z dostawcą. Designflooring LooseLay

Ogrzewanie podłogowe i media a panele winylowe Designflooring LooseLay

Podłoga Designflooring LooseLay jest odpowiednia do montażu na systemach ogrzewania podłogowego wyłącznie wtedy, kiedy jest ona odizolowana od system grzewczego, tak aby zapewnić, że temperatura powierzchni nie wzrośnie ponad 27°C (80°F).

Uwaga: System musi zostać wyłączony na 24 godziny przed montażem, podczas montażu i na 24 godziny po wykonaniu montażu. Potem temperatura powinna być stopniowo podwyższana (zwykle o 2°C na godzinę) do osiągnięcia pożądanej wysokości. Siatka/systemy kablowe muszą być ułożone na warstwie wykonanej ze wzmocnionego włókna. Aby określić pożądaną głębokość należy odnieść się do wskazówek podanych przez producenta. Następnie należy zastosować metody montażu podłogi Designflooring LooseLay rekomendowane w niniejszej instrukcji. 

Podłoga Designflooring LooseLay pozwala na łatwy dostęp do zainstalowanych pod nią mediów - jeżeli jest zamontowana nad panelami dostępowymi i pod warunkiem, że podłoże spełnia wymagania i wartości określone w odpowiednich przepisach budowlanych i standardach.

Montaż podłóg winylowych LooseLay krok po kroku - instrukcja

Przed rozpoczęciem montażu należy usunąć wszelki gruz, pył i dobrze wyczyść podłoże. Podłoga Designflooring LooseLay może być montowana na jakimkolwiek podłożu, które jest płaskie, wypoziomowane, gładkie i suche przy użyciu jednej z następujących trzech opcji:

 • Układanie luźne: 

Podłoga Designflooring LooseLay musi być montowana “na ciasno”! Należy sprawdzić czy krawędzie pomieszczenia są solidne, a wszelkie granice i wejścia są oddzielone paskiem o szerokości 10cm wykonanym z odpowiedniego lepiszcza lub kleju wrażliwego na nacisk. Płytki/deski muszą przylegać ściśle do ścian i do siebie. Jeżeli pomieszczenie, w którym wykonywany jest montaż podłogi posiada jakiekolwiek ściany o długości przekraczającej 4 m, montaż należy potraktować jako montaż na tzw. siatce przylepnej. 

 • Siatka przylepna: 

W pomieszczeniach posiadających ściany o długości powyżej 4m na całym obwodzie pomieszczenia wymagane jest zastosowanie na podłożu paska o szerokości 10 cm wykonanego z lepiszcza/kleju wrażliwego na nacisk. Paski takie należy również zastosować co 4 m równolegle do każdej ściany na obwodzie pomieszczenia, tak aby na podłodze powstała siatka. Następnie należy ściśle dopasować deski/płytki do ścian i do siebie. 

 • Obszary o dużym natężeniu ruchu:

Na obszarach o dużym natężeniu ruchu zalecamy montaż płytek/desek z zastosowaniem pełnego pokrycia lepiszczem/klejem wrażliwym na nacisk. Uwaga: użyty klej powinien pozwalać na łatwe oderwanie i wymianę płytek/desek na tym obszarze. 

Uwaga: Obszary narażone na zamoczenie lub rozlanie cieczy/oszklone werandy/ oranżerie/ pomieszczenia posiadające okna panoramiczne: zalecane jest użycie pełnego pokrycia klejem uretanowym lub epoksydowym. 

Regularna Obsługa i Konserwacja paneli winylowych bezklejowych

 • Podłoga Designflooring LooseLay posiada wykonaną z poliuretanu powierzchnię ochronną, która pomaga chronić podłogi i eliminuje konieczność usuwania warstw ochronnych i uszczelniania podłogi po montażu. 
 • Aby utrzymać podłogi w czystości należy zmieść wszelkie luźne zanieczyszczenia i umyć je mopem zanurzonym w roztworze środka „Clean”. 
 • Z upływem czasu intensywne użytkowanie podłóg może doprowadzić do zmatowienia powierzchni. Aby przywrócić podłodze jej dawny wygląd i odporność należy usunąć wierzchnią warstwę przy użyciu środka „Remove”, zmyć podłogę wodą i uszczelnić używając środka uszczelniającego „Refresh”.

Zalecane środki czyszczące do paneli winylowych

do góry
projekt i realizacja: Maxsote - profesjonalne sklepy internetoweoprogramowanie: Shoper
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl