Infolinia: 71 321 0 321, wew. 2
|
|
|
SHOWROOM WROCŁAW: PL. STRZELECKI 25 | GDYNIA: UL. ORŁOWSKA 66

Szukasz tapet i murali? Wszystkie znajdziesz w naszym sklepie internetowym Tapetujemy.pl - Zachęcamy także do odwiedzenia naszego showroomu, w którym prezentujemy dziesiątki tysięcy wzorów!

Jak zamontować podłogę winylową w jodełkę na click?

Najważniejsze informacje o podłodze winylowej w jodełkę na klik Designflooring

Podłoga winylowa w jodełkę na klik jest rodzajem pływającej podłogi o znakomitych właściwościach wodoodpornych, akustycznych oraz cieplnych. Nie chłonie wody, nie pęcznieje pod jej wpływem, ani nie ulega przez nią uszkodzeniu, dzięki czemu może zostać zamontowana w każdym pomieszczeniu (z wyłączeniem montażu na zewnątrz i w stale mokrych pomieszczeniach). Podłoga winylowa click system posiada usztywniony rdzeń, który ułatwia instalację na nierównych podłożach. Przy właściwej instalacji i normalnym użytkowaniu, podłoga wykaże jak najlepszą funkcjonalność. Przed montażem podłogi w jodełkę należy zainstalować wszystkie stałe elementy i pozostawić miejsce na rozszerzanie i kurczenie materiału. Dylatacje dookoła potencjalnie wilgotnych obszarów należy wypełnić elastycznym silikonem akrylowym lub elastycznym uszczelniaczem. 

Aklimatyzacja materiału 

W przypadku zastosowań komercyjnych należy zadbać, aby co najmniej 48 godzin przed montażem rozpakować elementy podłogi i pozostawić w docelowym pomieszczeniu, aby dostosowały się do panujących w nim warunków. Deski/płytki można układać jedne na drugich, ale muszą znajdować się w pozycji poziomej. Temperatura pomieszczenia powinna wynosić pomiędzy 18-27°C. Przy montażu w mieszkaniu aklimatyzacja nie jest kluczowa, jeśli temperatura produktu znajduje się już w przedziale 18-27°C. Dla uzyskania bardziej naturalnego wyglądu, zaleca się przemieszanie elementów podłogi przed montażem.

Przygotowanie podłoża pod panele winylowe w jodełkę na klik 2G

Podłoże należy przygotować w ten sam sposób, jaki znajduje się w instrukcji montażu paneli winylowych Designflooring Palio Core 2G

WAŻNE! O tym pamiętaj

Montaż podłogi Designflooring na klik wymaga zachowania szczeliny dylatacyjnej o szerokości 5 mm wokół pomieszczenia i wszystkich stałych obiektów z uwzględnieniem rur. Ten minimalny wymóg należy zwiększyć do 8 mm w przypadku powierzchni przekraczających 100 m². Należy zwrócić uwagę, że minimalna szczelina dylatacyjna to najwęższa szczelina pomiędzy produktem i statycznym elementem instalacji, którą można zmierzyć w dowolnym miejscu dookoła obwodu. Uwzględniając rozszerzalność cieplną, ościeżnice drzwi powinny również zostać podcięte lub otoczone szczeliną dylatacyjną. Należy również usunąć lub podciąć listwy przypodłogowe. Ewentualnie zastosować odpowiednie wykończenie krawędzi uwzględniające szczelinę dylatacyjną. 

Wyjątki 

Należy zachować szczególną dbałość przy układaniu paneli winylowych w jodełkę na klik w pomieszczeniach narażonych na duże wahania temperatury, np. w nieogrzewanych pokojach, miejscach wystawionych na bezpośrednie działanie promieni słonecznych przez szklane drzwi lub w oranżeriach. W takich przypadkach wymaga się uwzględnienia szczeliny dylatacyjnej o szerokości 10 mm. Normalna instalacja produktu nie wymaga użycia klejów.

Jakie narzędzia są potrzebne przy montażu paneli winylowych w jodełke na klik? 

Aby mieć pewność, że montaż zostanie przeprowadzony prawidłowo, niezbędne mogą okazać się narzędzia:

 • ołówek/kreda
 • nóż
 • taśma miernicza
 • linijka
 • kątownik stolarski
 • piła
 • przekładki
 • ręczny wałek
 • dociągacz
 • młotek zwykły u gumowy
 • wiertarka
 • wiertło do drewna

Montaż podłogi winylowej w jodełkę krok po kroku - instrukcja (click system) 

 1. W pierwszej kolejności dokonaj pomiarów na ścianie początkowej i końcowej, aby wyznaczyć środek pomieszczenia
 2. Odmierz 54 mm z prawej i lewej strony oznaczonego środka i narysuj kredą linię na obu końcach.  
 3. Otwórz kilka opakowań produktu. Deski oznaczono z tyłu literami A i B - oddziel je na stosy według oznaczeń z brzegami ułożonymi w tym samym kierunku. W każdym stosie przemieszaj deski, aby uzyskać bardziej naturalny wygląd zamontowanej podłogi. 
 4. Weź jedną deskę A oraz jedną B i przyłóż koniec krótszej krawędzi deski A do końca dłuższej krawędzi deski B. Pochyl główną krawędź deski B, wsuń w szczelinę i połóż płasko. To jest kąt początkowy jodełki. Uwaga: Przy wszystkich ścianach i pionowych wspornikach wymagane są przekładki o szerokości 5 mm. 
 5. Kontynuuj montaż desek bez ich przycinania, pracując w przeciwnych kierunkach. Sprawdzaj, czy montowane deski układane są w lini prostej. 
 6. Gdy skończysz całą jedną linię jodełki, kolejną rozpocznij od przykładania desek A, do ułożonych już desek B, i desek B do linii desek A. Wsuwaj deski w końce pod niewielkim kątem i mocuj.
 7. Kontynuuj montaż stosując tę samą metodę z właściwie umiejscowionymi przekładkami i wyrównanym wzorem. 
 8. Cięcie i układanie desek przy ścianach: zmierz i zaznacz rozmiar deski, kąt ściany możesz określić przy użyciu celownika kątowego, a następnie odpowiednio przytnij. 

Jak wykończyć podłogę winylową w jodełkę?

Po zainstalowaniu podłogi usuń przekładki i zamieć miękką szczotką. Zamontuj listwy przypodłogowe lub odpowiednie wykończenie brzegów i zakryj szczeliny dylatacyjne. Elementy te powinny być przymocowane do ściany, nie do podłogi. 

Pielęgnacja paneli winylowych Designflooring w jodełkę 

 • Regularnie zamiataj podłogę w celu usunięcia luźnych zanieczyszczeń lub piasku, ponieważ mogą one powodować delikatne zarysowania. 
 • Zawsze jak najszybciej usuwaj rozlane płyny mopem, aby zmniejszyć ryzyko poślizgnięcia i ewentualnego zaplamienia.
 • Odradza się stosowania zwykłych środków czyszczących do pielęgnacji domu oraz detergentów zawierających wybielacze. Podłoga może w ten sposób stać się śliska lub ulec odbarwieniu. 
 • Przy wejściu umieszczaj wycieraczki chroniące przed piaskiem i wilgocią. Zadbaj o to, aby były niebrudzące (bez gumy od spodu) Zawsze jak najszybciej usuwać rozlane płyny mopem, aby zmniejszyć ryzyko poślizgnięcia i ewentualnego zaplamienia.
 • Unikaj przesuwania lub ciągnięcia mebli bądź innych przedmiotów po podłodze – w tym przypadku zastosuj podkładki zapobiegające zarysowaniom
 • Korzystaj z ochraniaczy lub innych sposobów zapobiegających odkształceniom spowodowanych ciężkimi meblami.
 • W celu uzyskania jak najlepszego funkcjonowania produktu, utrzymuj temperaturę w pomieszczeniu pomiędzy 18-27°C. 
 • Nie narażaj produktu na działanie stojącej wody - grozi poślizgnięciem. 

Zalecane środki czyszczące do paneli winylowych

 

do góry
projekt i realizacja: Maxsote - profesjonalne sklepy internetoweoprogramowanie: Shoper
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl