Infolinia: 71 321 0 321, wew. 2
|
|
|
SHOWROOM WROCŁAW: PL. STRZELECKI 25 | GDYNIA: UL. ORŁOWSKA 66

Szukasz tapet i murali? Wszystkie znajdziesz w naszym sklepie internetowym Tapetujemy.pl - Zachęcamy także do odwiedzenia naszego showroomu, w którym prezentujemy dziesiątki tysięcy wzorów!

Jakie panele winylowe wybrać do pomieszczeń użytkowych - do biura, sklepu, restauracji?

Jakie panele winylowe wybrać do pomieszczeń użytkowych - do biura, sklepu, restauracji?

Jakie panele winylowe wybrać do pomieszczeń użytkowych - do biura, sklepu, restauracji?

Wybór paneli winylowych do pomieszczeń użytkowych, takich jak biura, sklepy czy restauracje jest dość istotny, ponieważ muszą one spełniać określone wymagania pod względem trwałości, wytrzymałości i estetyki. Z tego artykułu dowiesz się jakie  czynniki warto wziąć pod uwagę przy wyborze paneli winylowych do tych pomieszczeń.

panele winylowe w miejscach użytkowych

Panele winylowe - klasy użyteczności

Panele winylowe są oceniane pod względem klasy użyteczności, która informuje o ich wytrzymałości i przeznaczeniu. 

  1. Klasa 21: są przeznaczone głównie do zastosowań domowych o niewielkim natężeniu ruchu. Mogą być stosowane w pomieszczeniach takich jak sypialnie, biura domowe czy pokoje hotelowe. Nie są one odpowiednie dla miejsc o dużej ilości ruchu lub narażonych na intensywną eksploatację.
  2. Klasa 23/31: są bardziej trwałe niż te o klasie 21. Klasa 23 odnosi się do użytku domowego o umiarkowanym natężeniu ruchu, takiego jak kuchnie czy pokoje dziennego użytku. Klasa 31 odnosi się do zastosowań komercyjnych o niewielkim natężeniu ruchu, takich jak biura czy małe sklepy detaliczne. Panele winylowe klasy 23/31 mogą być również stosowane w pomieszczeniach mieszkalnych, gdzie spodziewane jest większe obciążenie niż w przypadku paneli klasy 21.
  3. Klasa 33/34: są najbardziej trwałymi i wytrzymałymi panelami, przeznaczonymi głównie do zastosowań komercyjnych o dużym natężeniu ruchu. Klasa 33 odnosi się do miejsc o intensywnym natężeniu ruchu, takich jak biura z większą liczbą pracowników, centra handlowe czy hotele. Klasa 34 jest jeszcze bardziej wytrzymała i może być stosowana w miejscach o bardzo intensywnym natężeniu ruchu, takich jak lotniska, centra logistyczne czy hale wystawowe.

[product id="473, 521, 531, 536"]

Rodzaje paneli winylowych

Istnieje kilka różnych rodzajów paneli winylowych, różniących się swoją konstrukcją, zastosowaniem i sposobem montażu. Pierwszą propozycją są panele winylowe na klik, których instalacja jest stosunkowo łatwa i nie wymaga użycia kleju. Panele te mają specjalne zatrzaski, umożliwiające łączenie ich ze sobą, tworząc stabilną i trwałą powierzchnię. Ta metoda instalacji jest szybka i umożliwia elastyczne ułożenie paneli. Następną opcją są panele winylowe klejone, które są montowane na podłodze za pomocą specjalnego kleju. Spoidło zapewnia trwałe i stabilne połączenie między panelem a podłożem. Ten rodzaj instalacji jest bardziej trwały i może być preferowany w przypadku pomieszczeń o dużym obciążeniu lub w przypadku podłóg komercyjnych. Ostatnią propozycją są panele winylowe looselay, które są instalowane bez użycia kleju lub kliku. W zależności od producenta, mogą być wyposażone w specjalne podkładki lub systemy przylegania, zapewniające, że panele utrzymują się na miejscu. Ten rodzaj instalacji jest szybki, łatwy do demontażu i może być stosowany na różnych rodzajach podłóg.

Jakie panele wybrać do biura?

Przy wyborze paneli winylowych do biura, istotne jest uwzględnienie kilku czynników, takich jak trwałość, akustyka, łatwość konserwacji i estetyka. W biurze często występuje duże natężenie ruchu, zwłaszcza w obszarach, gdzie znajdują się stanowiska pracy, korytarze czy recepcja. W tym przypadku warto wybrać panele winylowe o wyższej klasie użytkowej, na przykład klasy 33 lub 34, które są przeznaczone do intensywnego użytku komercyjnego. Zapewniają one trwałość i odporność na ścieranie. W biurze ważny jest również odpowiedni poziomu akustyki, aby ograniczyć dźwięki i hałasy. Zatem najlepiej wybrać panele winylowe o podwyższonych właściwościach akustycznych, które pomogą w redukcji dźwięków i echa. 

panele winylowe w biurze

Projekt: Pracownia We Make 

Jakie panele do sklepu?

Sklepy często mają duże natężenie ruchu, szczególnie na obszarach kas, alejek i wejść. Wybierz panele winylowe o wysokiej klasie użytkowej, na przykład klasy 33 lub 34, które są przeznaczone do intensywnego użytku komercyjnego. Dobrej jakości powierzchnie będą odporne na ścieranie i zachowają swój wygląd przez długi czas. Przy wyborze odpowiedniej posadzki winylowej do sklepu warto pamiętać, aby była odporna na plamy i uszkodzenia. Takie miejsca są narażone na rozlania płynów, upuszczone przedmioty i inne potencjalne źródła uszkodzeń. Wybierz panele winylowe o warstwie ochronnej, która jest odporna na plamy i zapewnia dodatkową ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi. W zależności od typu sklepu i aktywności, hałas może również okazać się problemem. W tym przypadku warto postawić na panele winylowe o właściwościach akustycznych, które pomogą w redukcji dźwięków i echo. W ten sposób stworzysz bardziej komfortowe i przyjemne środowisko dla klientów i pracowników.

panele winylowe w sklepie

Panele winylowe do restauracji

Restauracje są miejscami o dużym natężeniu ruchu, szczególnie w strefach wejścia, barze i obszarach, gdzie znajdują się stoły. Warto zatem zwrócić uwagę na panele winylowe o wysokiej klasie użytkowej, na przykład klasy 33 lub 34, które są przeznaczone do intensywnego użytku komercyjnego. Ponadto restauracje wymagają podłóg łatwych do czyszczenia i utrzymania w czystości. W tym przypadku sprawdzą się powierzchnie winylowe odporne na plamy i łatwe do wycierania. Powierzchnia paneli powinna być gładka i niechłonna, aby zapobiegać wchłanianiu płynów i zapachów. Unikaj posadzek z fakturą, która może utrudniać czyszczenie. W restauracjach często stosuje się środki czyszczące i dezynfekujące. Pamiętaj, aby upewnić się, że wybrane panele winylowe są odporne na działanie chemikaliów i nie ulegają uszkodzeniom ani wyblaknięciu w wyniku ich stosowania. Warto zwrócić również uwagę na estetykę. Restauracja to miejsce, gdzie atmosfera i wygląd są ważne dla klientów. Postaw na powierzchnie winylowe, pasujące do stylu i charakteru Twojej restauracji. Możesz wybierać spośród różnych wzorów, kolorów i tekstur, które tworzą przyjemne i atrakcyjne wnętrze. Na koniec należy pamiętać o bezpieczeństwie. W takich miejscach jak restauracje ważne jest zapewnienie bezpiecznego podłoża zarówno dla klientów, jak i personelu. Zwróć uwagę na panele winylowe o odpowiedniej powierzchni antypoślizgowej, aby zapobiec poślizgnięciom i upadkom, szczególnie w obszarach, gdzie istnieje ryzyko wystąpienia wilgoci lub płynów.

panele winylowe w restauracji

Projekt: Razoo Design, Zdjęcia: Kąty Proste Fotografia 

Polecane panele winylowe do pomieszczeń użytkowych

Oto kilka polecanych producentów paneli winylowych do pomieszczeń użytkowych, takich jak biura, sklepy i restauracje:

  • Designflooring jest jednym z wiodących producentów paneli winylowych, oferujących wiele opcji dla pomieszczeń użytkowych. Mają bogatą gamę wzorów, kolorów i tekstur, w tym imitacje drewna, kamienia i betonu. Ich posadzki są znane z wyjątkowej jakości, trwałości i estetyki.
  • Project Floors to renomowany producent paneli winylowych, który oferuje wysokiej jakości produkty do pomieszczeń użytkowych o unikalnych wzorach, teksturach i kolorach. Powierzchnie są trwałe, łatwe do czyszczenia i odporne na ścieranie. Posiadają również właściwości antypoślizgowe, co jest ważne w pomieszczeniach użytkowych.
  • Therdex to popularny producent paneli winylowych, który oferuje wysokiej jakości produkty do pomieszczeń użytkowych. Ich powierzchnie są nie tylko trwałe, łatwe do czyszczenia i odporne na ścieranie, ale również antypoślizgowe, plamoodporne, ognioodporne i wodoodporne. Ponadto, szeroki wybór wzorów i kolorów pozwala na kreatywne projekty podłóg.

Wybór odpowiedniego rodzaju podłogi do miejsc użytkowych często decyduje o finalnym efekcie aranżacji wnętrz użytkowych. To właśnie ta powierzchnia powinna cechować się trwałością oraz jakością, która przetrwa długie lata intensywnego użytkowania.

[product id="2387, 2394, 3903, 3943"]

do góry
projekt i realizacja: Maxsote - profesjonalne sklepy internetoweoprogramowanie: Shoper
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl