Infolinia: 71 321 0 321, wew. 2
|
|
|
SHOWROOM WROCŁAW: PL. STRZELECKI 25 | GDYNIA: UL. ORŁOWSKA 66

Szukasz tapet i murali? Wszystkie znajdziesz w naszym sklepie internetowym Tapetujemy.pl - Zachęcamy także do odwiedzenia naszego showroomu, w którym prezentujemy dziesiątki tysięcy wzorów!

Czym czyścić panele winylowe? Czyszczenie i konserwacja podłogi winylowej

Czym czyścić panele winylowe? Czyszczenie i konserwacja podłogi winylowej

Czym czyścić panele winylowe? Czyszczenie i konserwacja podłogi winylowej

Panele winylowe są bardzo funkcjonalnym i trwałym pokryciem podłogowym, a dodatkowo bardzo łatwym w utrzymaniu czystości. Ze względu na wodoodporność, bez problemu można myć je na mokro, bez utraty ich właściwości. Ważne jednak, aby podczas czyszczenia zwrócić uwagę na środki, jakimi to robimy. Należy unikać płynu do mycia naczyń, octu oraz innych tego typu produktów zawierających silikony, woski lub substancje żrące. Należy również unikać szorowania podłogi oraz gąbek z warstwą szorującą. Czyszczenie paneli winylowych zawsze powinno odbywać się przy pomocy płynów specjalnie do tego przeznaczonych, wody oraz płaskiego mopa lub miękkiej ściereczki. 

Czyszczenie paneli winylowych Designflooring

Jak czyścić panele winylowe?

Jeśli masz zamiar wyczyścić swoje panele winylowe, w pierwszej kolejności usuń z niej przy pomocy odkurzacza okruchy, piasek, sierść oraz kurz, które mogą porysować podłogę. Następnie rozcieńcz środek do czyszczenia paneli winylowych w zimnej wodzie w proporcjach, jakie zaleca producent. Ważne jest, aby wymieszać preparat z zimną wodą a nie ciepłą, ponieważ ciepła woda szybciej odparuje pozostawiając na powierzchni zbyt dużą ilość środka czyszczącego, co spowoduje niechciane smugi. Wlej rozcieńczony środek do rozpylacza i spryskaj nim podłogę. Następnie usuń brud za pomocą pada czyszczącego lub płaskiego mopa z mikrofibry i pozwól panelom wyschnąć samodzielnie. Pamiętaj, aby regularnie płukać mopa. Unikaj używania zwykłych domowych środków czyszczących i detergentów na bazie wybielaczy, ponieważ mogą one powodować śliskość podłogi i przebarwienia. 

Czyszczenie podłogi winylowej po montażu

Zasady czyszczenia podłogi winylowej są bardzo proste i bez problemu poradzisz sobie z tym samodzielnie! Pierwsze mycie należy przeprowadzić bezpośrednio po jej montażu.  Pamiętaj jednak, aby poczekać aż klej wyschnie całkowicie i dopiero wtedy przystąp do  czyszczenia podłogi winylowej. Najlepszym i najszybszym sposobem będzie spryskanie fragmentów paneli wodą lub wodą ze środkiem czystości, a następnie przy użyciu pada czyszczącego Bona lub płaskiego mopa z mikrofibry - usunięcie wody. Nie musisz martwić się przemoczeniem parkietu, gdyż panele winylowe są wodoodporne. Przy wycieraniu podłogi staraj się wykonywać ruchy “ósemek” oraz pamiętaj o płukaniu i wyciskaniu mopa z nadmiaru wody.

[product id="1554, 1546, 1551, 1559"]

Jak zabezpieczyć panele winylowe przed zniszczeniem?

Aby zabezpieczyć panele winylowe przed zniszczeniem, należy używać preparatów do tego przeznaczonych. Pozwoli to na zachowanie podłogi w doskonałej kondycji przez o wiele dłuższy czas. Dodatkowo Twoje panele nie utracą swoich właściwości wodoodpornych oraz będą tak samo trwałe, jak wcześniej. Do pielęgnacji parkietu winylowego możesz użyć preparat Bona Shield R Matt nadający matowego wykończenia lub Bona Shield R Gloss do wykończenia w połysku. Wybrane środki w łatwy sposób nałożysz za pomocą mopa z padem aplikującym lub ściereczką z mikrofibry. Drugą bardzo ważna rzeczą w ochronie podłogi przed zniszczeniem jest regularne odkurzanie jej z nadmiaru piachu, kurzu, okruchów i sierści, pozwoli to nie uszkadzać parkietu przez zarysowania. Zabezpiecz również wszystkie nóżki mebli, które stoją bezpośrednio na podłodze podkładkami ochronnymi, aby nie narażać paneli na wgniecenia. Unikaj ciągnięcia lub przesuwania ciężkich przedmiotów po podłodze. Podobnie jak w przypadku każdej podłogi, meble i podeszwy butów ocierające się o podłogę mogą powodować nieestetyczne zadrapania. Prostym rozwiązaniem jest użycie piłki tenisowej lub gąbki do ścierania, aby delikatnie wypolerować ślad.

Czy panele winylowe można myć mopem parowym?

Do mycia paneli winylowych nie należy używać mopa parowego. Zbyt wysoka temperatura, jaka generowana jest przez urządzenie, trwale niszczy podłogę oraz zniekształca i deformuje ją. Mop parowy osiąga temperaturę około 100 stopni Celsjusza, co negatywnie wpływa na posadzkę. Co więcej, podłoga winylowa nadaje się do użycia wraz z ogrzewaniem podłogowym, ale tylko i wyłącznie wodnym, które osiąga temperaturę w granicach do maksymalnie 28-29 stopni Celsjusza. 

[product id="1549, 1552, 1550, 34"]

Jaki środek do czyszczenia podłóg wybrać? Panele winylowe Designflooring

Zastanawiałeś się jaki środek do czyszczenia paneli winylowych Designflooring będzie najlepszy? Odpowiedź jest prosta - Bona Tile Laminate Cleaner. Jest to środek idealny do luksusowych podłóg winylowych - Luxury vinyl tiles (LVT). Przy jego użyciu nie tylko uczynisz podłogę czystą, ale również przygotujesz ją do dalszej pielęgnacji. Wystarczy, że rozcieńczysz wodę z produktem do czyszczenia, a następnie za pomocą rozpylacza spryskasz podłogę roztworem. Potem zetrzyj wszystko płaskim mopem, ściereczką z mikrofibry lub padem czyszczącym Bona i gotowe!

do góry
projekt i realizacja: Maxsote - profesjonalne sklepy internetoweoprogramowanie: Shoper
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl