Infolinia: 71 321 0 321, wew. 2
|
|
|
SHOWROOM WROCŁAW: PL. STRZELECKI 25 | GDYNIA: UL. ORŁOWSKA 66

Szukasz tapet i murali? Wszystkie znajdziesz w naszym sklepie internetowym Tapetujemy.pl - Zachęcamy także do odwiedzenia naszego showroomu, w którym prezentujemy dziesiątki tysięcy wzorów!

Jak zaprojektować małe, ale funkcjonalne wnętrze na wynajem?

Jak zaprojektować małe, ale funkcjonalne wnętrze na wynajem?

Jak zaprojektować małe, ale funkcjonalne wnętrze na wynajem?

Krótkoterminowy wynajem mieszkań cieszy się coraz większą popularnością. Przybywa również inwestorów, dla których znaczenie ma nie tylko atrakcyjna lokalizacja, ale i wysoki standard wykończenia apartamentu. Turyści chętniej wynajmują mieszkania, które wyróżniają się aranżacją na tle innych, a jednocześnie są funkcjonalne i komfortowe. O czym warto pamiętać i na co zwrócić szczególną uwagę? Marcin Cibor z Cibor Design dzieli się wskazówkami w oparciu o jeden z projektów na wynajem krótkoterminowy. 

Zaprojektowane przez Marcina z Cibor Design mieszkanie znajduje się w prestiżowej inwestycji Bulwary Książęce (z charakterystyczną miedzianą elewacją) tuż nad Odrą, w samym sercu Wrocławia.

Apartament na wynajem krótkoterminowy

Małe mieszkanie na wynajem - o czym pamiętać? 

Wynajem podporządkowany pod turystów sprawdzi się raczej w prestiżowej lokalizacji - blisko centrum, ale w kameralnej enklawie. To jedna z pierwszych rzeczy, na którą zwracają uwagę potencjalni klienci. Kolejną z kolei jest zmyślna aranżacja przestrzeni połączona z funkcjonalnością. Jednak aby stworzyć oryginalny projekt wnętrza, który nie będzie powieleniem aktualnych trendów, projektant musi posiadać doświadczenie i wiedzę. Mieszkania na wynajem krótkoterminowy posiadają zazwyczaj mały metraż. Są to studia, kawalerki, czy małe apartamenty, które powinny pomieścić wiele stref w jednym. 

W tym przypadku Marcin Cibor umiejętnie dostosował małe mieszkanie o powierzchni 30 m2 do wyobrażenia inwestora o przytulnym, ale i męskim lokum. Tak właśnie powstał apartament, który łączy w sobie elementy nowoczesności, dodatki w stylu retro, funkcjonalne rozwiązania i komfortową przestrzeń. Ponieważ inwestor miał już pewne wyobrażenie o tym, w jakim stylu powinien zostać zaprojektowany apartament, głównym założeniem projektu była funkcjonalność mieszkania na wzór apartamentów hotelowych o wysokim standardzie. Projekt tej niewielkiej przestrzeni musiał przewidzieć strefę relaksu, kuchnię, miejsce do pracy, spożycia posiłku, garderobę oraz odpowiednio wyposażoną łazienkę. „Pierwotnie w mieszkaniu była ściana wydzielająca kuchnię, to jej pozbycie się umożliwiło nam nieznaczne powiększenie i otwarcie przestrzeni, dzięki czemu mogliśmy swobodnie zmieścić wszystkie zamierzone funkcje” - mówi Marcin Cibor. 

Przeczytaj również: >> Jak zaprojektować mieszkanie na wynajem? 5 praktycznych wskazówek <<

Studio na wynajem Wrocław

Apartament, w którym główną rolę gra jakość

„Z racji włoskich korzeni właściciela głównym kierunkiem projektu było oddanie ciepła południowego klimatu. Zaprojektowaliśmy więc białe tło o różnorodnych fakturach, aby lepiej wyeksponować mocny rysunek ciepłego drewna. Całość uzupełniliśmy o czarne i grafitowe akcenty” - kontynuuje Marcin Cibor. Wybór podłogi winylowej był z kolei podyktowany trwałością i jakością materiału, szczególnie, jeśli chodzi o odporność na ścieranie. Ponadto subtelny wzór podłogi winylowej Designflooring White Painted Oak pozwolił wyważyć intensywną strukturę drewna, z którego zostały wykonane szafki. 

Tłem dla całości stała się biel o bardzo zróżnicowanych strukturach. Jodełka z drewna dębowego stworzona na specjalne zamówienie i umieszczona na ścianie za sofą wprowadza rustykalną nutkę do wnętrza. Dodatkowo na ścianie za ukrytymi drzwiami do łazienki, została ułożona okładzina ścienna z wyraźną strukturą, a naprzeciw niej strukturę tę powiela szafa. Aby doświetlić całą przestrzeń, segment kuchenny został stworzony z lakierowanej na wysoki połyski białej płyty meblowej. Aby zachować spójność wszystkich ścian z sufitem, w otwartej przestrzeni ściany zostały pomalowane białą farbą Ralston. 

Inspiracje łazienkowe - biało czarna łazienka

Całkowicie odrębnym elementem w tym projekcie jest łazienka. „To był eksperymentalny projekt. Nie ma w niej ani jednej płytki, wszystko zostało pokryte betonową strukturą będącą kolorystyczną grą różnych odcieni szarości, bieli, beżu oraz brązu.” - mówi Marcin Cibor. Wyjątkowym akcentem łazienki jest tapeta pod prysznicem WET SYSTEM od Wall&Deco, a całość dopełnia czarna armatura i czarne elementy. 

Mimo niewielkie powierzchni, Marcin Cibor z Cibor Design stworzył naprawdę wyjątkowy apartament na wynajem krótkoterminowy. Wiele różnych materiałów i struktur złożył na całość przytulnego i bezpretensjonalnego apartamentu! 

do góry
projekt i realizacja: Maxsote - profesjonalne sklepy internetoweoprogramowanie: Shoper
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl